Maluję ściany! Ale… czego potrzebuję? Lista zakupów od Deccori

0 Udostępnienia
0
0
0

Postanowione! Malujesz ściany, bo masz już dość tego koloru, a w pokoju dzieciaków to już nawet szkoda gadać. Tylko… czego co muszę mieć, żeby szybko załatwić sprawę?

Jakie narzędzia są potrzebne do malowania?

 1. Wałki – dla dobrego wykończenia konieczne jest posiadanie dobrego wałka z odpornymi osłonami zdolnymi do wchłaniania i rozprowadzania farby. Wałki idealnie nadają się do malowania zarówno ścian jak i sufitów.
 2. Mini wałki – Mini wałki stosowane są do malowania mniejszych powierzchni, gdzie wymagana jest większa precyzja lub do przedmiotów takich jak: ramy okienne, drzwi, półki, szafki czy drobne dekoracje.
 3. Pędzle – Posiadanie jednej lub kilku pędzli z dobrym włosiem jest zawsze bardzo ważne. Wykonują taką samą pracę jak wałek i przy dobrej technice docierają do takich miejsc jak parapety, sufity czy podłogi, nie powodując plam. Mogą być również używane do nakładania lakieru na dowolną powierzchnię. Pędzle są naprawdę uniwersalne i pozwalają na pełną kontrolę nad ilością farby, która ma być użyta.
 4. Szpachelka – dobry zestaw szpatułek jest również niezbędny podczas pracy z farbą. Często zdarza się, że trzeba usunąć niedoskonałości na ścianach lub metalu, a dzięki szpachelce niedoskonałości są usuwane bez problemu.
 5. Folia malarska – Folia lub osłona malarska to bezpieczna opcja ochrony mebli, podłóg lub dywanów. Są one dostępne w rolkach i mogą być cięte do rozmiaru, który potrzebujesz.
 6. Taśma klejąca do ram – Aby uzyskać profesjonalną pracę wykończeniową, konieczne jest użycie taśmy maskującej. Dzięki tej taśmie zaznaczysz wszystkie miejsca, których nie należy malować. Zamocować z naciskiem i usunąć po całkowitym wyschnięciu farby.
 7. Szpachla – szpachla jest świetnym sprzymierzeńcem, który sprawi, że każda powierzchnia będzie wyglądać idealnie. Produkt ten pokrywa małe otwory, pęknięcia lub szczeliny. Znajdź rodzaj szpachli, której potrzebujesz, np. do: ścian cementowych, kamiennych lub gipsowych, drewna, plastiku, karoserii i metalu.
 8. Rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik – rozpuszczalniki to substancje, które pomagają rozpuścić farbę lub lakier, dzięki czemu stają się one łatwiejsze w użyciu. Istnieją rozpuszczalniki do farb syntetycznych lub poliuretanu. Każdy rozpuszczalnik różni się czasem schnięcia, zależy to od stopnia lotności produktu.
 9. Papier ścierny – to podstawowy element, którego nie może zabraknąć podczas malowania, budowy lub przebudowy, aby usunąć drobne niedoskonałości, wygładzić lub wypolerować dowolną powierzchnię (m.in. beton, tynk, metal, plastik).

Przygotowanie ścian do malowania

Gdy odpowiednia farba została wybrana, a narzędzia są gotowe, kolejnym krokiem jest przygotowanie przestrzeni do malowania. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby przygotować obszar, który ma być malowany.

 1. Usuń wszystkie meble, jeśli to konieczne, aby oczyścić przestrzeń.
 2. Umyj lub oczyść wszystkie powierzchnie, które mają być malowane, aby usunąć brud i tłuszcz.
 3. Za pomocą szpatułki usuń wszelkie niedoskonałości.
 4. Przykryj meble i przedmioty, których nie można usunąć z pomieszczenia. Użyj taśmy lub osłony farby, aby zapobiec ewentualnym plamom.
 5. Unikaj rozprysków podczas malowania, używając płaskiej taśmy maskującej do pokrycia określonych obszarów, takich jak rogi, krawędzie lub po prostu użyj jej do wyznaczenia obszarów, które zamierzasz malować.
 6. Pamiętaj, aby nosić wygodny strój i mieć świadomość, że może się on poplamić.
 7. W przypadku, gdy malujesz ściany, drewno lub metal i są jakieś niedoskonałości użyj szpachli do ich wypełnienia. Pozostawić do wyschnięcia i trochę przeszlifować.
 8. Upewnij się, że powierzchnia do malowania jest czysta, aby zapewnić lepszą absorpcję i lepsze wykończenie.
 9. Zwróć uwagę na kierunek, w którym nakładasz każdą warstwę farby, aby uzyskać lepsze wykończenie.
 10. W przypadku miejsc, które są narażone na ekstremalną wilgotność, konieczne jest zastosowanie pewnego procesu kondycjonowania przed malowaniem. Dzięki takiemu przygotowaniu ostateczne wykończenie będzie lepsze i trwalsze.
0 Udostępnienia
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Może Ci się spodobać