Wybieramy lustro do przedpokoju

0 Udostępnienia
0
0
0

Lustro do przedpokoju może mieć różną formę i wielkość. Wszystko zależy od metrażu i kształtu pomieszczenia oraz od naszych indywidualnych upodobań. W dużych przedpokojach sprawdzą się niezwykle dekoracyjne lustra stojące, z kolei do tych mniejszych lepiej wybrać lustro wiszące na ścianie lub stanowiące część szafy albo skrzydła drzwiowego. Sprawdź, jakie lustro wybrać do przedpokoju.

Dlaczego warto mieć lustro w przedpokoju?

Lustro w przedpokoju pełni kilka różnych funkcji. Jest ono nieodzownym elementem dekoracyjnym stanowiącym unikalny element wystroju wnętrza, ale pomoże także skorygować kształt pomieszczenia i doświetlić je, co sprawi, że będzie ono wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości.

Lustro będzie odbijało promienie słoneczne wpadające do przedpokoju z innych pomieszczeń lub światło padające ze sztucznego oświetlenia. Zjawisko to stworzy korzystny efekt optyczny, a przedpokój, który często jest najmniejszym i najciemniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu, nabierze głębi i będzie znacznie jaśniejszy.

Lustro w przedpokoju służy nie tylko funkcjom ozdobnym czy rozświetlającym ciemne zwykle pomieszczenie.

Lustro pełni także bardzo praktyczną rolę. Możemy się w nim przejrzeć i skontrolować swój wygląd oraz wygodnie przymierzyć i wybrać najlepszą stylizację. To właśnie w przedpokoju bowiem najczęściej przygotowujemy się do wyjścia z domu, ubierając okrycie wierzchnie i obuwie, a często również poprawiając fryzurę i makijaż.

Duże bogato zdobione lustro ustawione w dużym przedpokoju może stanowić jego centralny punt. Oprócz swoich walorów użytkowych będzie ono stanowiło stylowy i prestiżowy element wystroju wnętrza, który z pewnością przykuje uwagę każdej osoby wchodzącej do naszego domu.

Rodzaje luster do przedpokoju.

Wybór luster jest ogromny. Z pewnością każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Do najciekawszych rozwiązań należą:

1. Lustra ścienne.

Tradycyjne lustra ścienne do przedpokoju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W większości są one bardzo łatwe w montażu, a ich dostępność i wybór są duże.

Na ścianie możemy powiesić zarówno mniejsze lustro ukazujące naszą sylwetkę jedynie połowicznie od głowy do pasa albo większe lustro, w którym przejrzymy się od stóp do głów. Ciekawym rozwiązaniem, które ostatnio staje się coraz popularniejsze, jest również ogromne lustro na całą ścianę w przedpokoju. Warto się na nie zdecydować, jeśli na przedpokój jest bardzo ciemny, a jego metraż jest mały. Takie rozwiązanie sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać naprawdę o wiele jaśniej i przestronniej.

Lustra do przedpokoju - ścienne

2. Lustra drzwiowe.

Lustra montowane bezpośrednio na wewnętrznych skrzydłach drzwiowych to rzadko spotykane, ale bardzo ciekawe i godne uwagi rozwiązanie. Sprawdzi się ono w przypadku bardzo małego przedpokoju, gdzie nie jesteśmy w stanie wygospodarować większego kawałka ściany na powieszenie lustra lub, gdy ściany pomieszczenia mają nietypowy, utrudniający montaż lustra kształt na przykład są zaokrąglone.

W skrzydle drzwiowym można zamontować zarówno tradycyjne szklane lustro, jak i jego nowoczesną bardzo lekką naklejana wersję. Decydując się na lustro szklane, weźmy pod uwagę, że konieczne będzie zwrócenie szczególnej uwagi na sposób eksploatacji drzwi. Będzie trzeba uważać, aby nimi nie trzaskać podczas zamykania, a także, by nie zatrzaskiwały się niekontrolowanie na przykład przy przeciągu w mieszkaniu, aby lustro się nie zbiło. Z tego względu o wiele lepiej sprawdzi się lustro samoprzylepne. Lustra tego typu nie są wykonane ze szkła, a ze specjalnej folii lustrzanej, w której można przejrzeć się jak w prawdziwej tafli szklanej. Są one bardzo praktyczne, ponieważ nie da się ich zbić ani zarysować, są też bardzo lekkie i łatwe w montażu.

3. Szafy z lustrzanymi drzwiami.

Szafy z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi to jeden z najpopularniejszych mebli do przedpokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy duże praktyczne lustro “w cenie” szafy. Nie trzeba się już martwić wyborem miejsca na lustro i jego montażem. Lustro można zastosować na wszystkich drzwiach szafy lub na mniejszej powierzchni.

Szafa na wymiar w zabudowie wnęki to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Drzwi służą także za lustro, co pozwala oszczędzić miejsce na innej ścianie.
Szafa na wymiar w zabudowie wnęki to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Drzwi służą także za lustro, co pozwala oszczędzić miejsce na innej ścianie.

Jeśli marzymy o lustrzanej szafie, ale nie planujemy obecnie wymiany mebli, wówczas warto skorzystać z praktycznego i niedrogiego rozwiązania, jakim są lustra samoprzylepne. Takie lustro naklejamy po prostu na drzwi naszej starej szafy lub na jej bok.

4. Lustra wolnostojące.

Duże lustra stojące to klasyczne bardzo eleganckie rozwiązanie, na które warto się zdecydować, jeśli dysponujemy przedpokojem o nieco większym metrażu. Do klasycznego wnętrza będzie pasować zarówno lustro w prostej, jak i bogato zdobionej ramie. Do domu w stul wiejskim lub rustykalnym wybierzmy lustro w ramie drewnianej.

Wolnostojące duże lustro w białej ramie to również nieodzowny element wystroju mieszkania urządzonego w bardzo modnych obecnie trendach w wystroju wnętrz jak styl prowansalski, Hampton, czy klasyczny pałacowy styl francuski lub angielski.

Co powiesz na to, aby zwykła rama zamieniła się w świecące cudo? Stojące lustro w przedpokoju nie musi być nudne!

Cena lustra do przedpokoju zależy od jego wielkości i formy. Niewielkie lustra do powieszenia możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Podobnie kształtują się ceny luster naklejanych, które możemy umieścić na skrzydle drzwiowym, drzwiach lub boku szafy czy na ścianie. Najdroższe są duże ozdobne lustra kryształowe w formie wolnostojącej – ekskluzywne modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Spory wydatek poniesiemy również, decydując się na lustro na całą ścianę.

Gdzie kupić lustro do przedpokoju? Szeroki wybór luster znajdziemy w sklepach z wyposażeniem wnętrz oraz w marketach budowlanych. Jeśli zależy nam na zabytkowym lustrze z duszą, wówczas warto wybrać się do antykwariatu lub poszukać w Internecie. Nasze wymarzone lustro możemy też zamówić bezpośrednio u rzemieślnika w zakładzie szklarskim. Tutaj możemy zrealizować swój własny autorski projekt lub uzyskać fachową poradę w kwestii wyboru lustra oraz jego pielęgnacji.

0 Udostępnienia
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.