Biała kuchnia – jak o nią zadbać?

0 Udostępnienia
0
0
0

Biała kuchnia od zawsze była twoim marzeniem? Nie pozwól więc, aby białe fronty czy blaty stały się twoim utrapieniem i prawdziwym koszmarem. Dowiedz się, w jaki sposób czyścić białą kuchnię, aby zawsze wyglądała pięknie, schludnie i przytulnie.

Aby utrzymać białe szafki w idealnym stanie warto dowiedzieć się, w jaki sposób je czyścić. poznaj najlepsze sztuczki i metody czyszczenia każdej powierzchni. Najlepszym i najprostszym sposobem będzie użycie wilgotnej ściereczki. Jeśli jednak ten sposób okaże się zbyt słaby – powinniśmy wybrać domowe środki czystości albo zakupić gotowy detergent, dedykowany powierzchni, jaką chcemy oczyścić. Oto nasze pomysły.

Troska o fronty w połysku 

Białe fronty szafkowe w połysku oraz macie doskonale czyści się ściereczką z mikrofibry. To pierwszy i najprostszy sposób na usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z frontowych szafek. Jednak metoda ta sprawdzi się przy regularnym czyszczeniu frontów. Jeśli chcemy wyczyścić fronty kuchenne ze starszych zabrudzeń, ściereczka z mikrofibry może okazać się zbyt słaba.

Regularnie przecierając szafki taką ściereczka możemy utrzymać je stale w świetnym wyglądzie i doskonałym stanie. Jeśli chcesz usunąć kurz z blatów i szafek – sięgnij po odkurzacz. Używając nasadki z włosiem skutecznie usuniemy kurz i będziemy zapobiegać gromadzeniu się kurzu i brudu. Szczególnie, jeśli nie posiadamy gładkich frontów.

Jak czyścić białe fronty matowe?

Wielu osobom czyszczenie frontów matowych spędza sen z powiek. Zupełnie niepotrzebnie. Jak się okazuje, do wyczyszczenia takich frontów wystarczy lekko namoczona ściereczka oraz druga, zupełnie sucha.

Ściereczka z mikrofibry w zastosowaniu czyszczeniu białych frontów
Ściereczka z mikrofibry to cudowne narzędzie w kuchni! Jeśli jeszcze nie masz jej w kuchni, koniecznie taką nabyj

Najpierw warto przetrzeć fronty lekko wilgotną ściereczką i usunąć wszelkie zabrudzenia czy ślady. Następnie, przy zastosowaniu suchej ściereczki polerujemy wszystko, aby uzyskać idealny efekt.

W przypadku, kiedy zabrudzenia są zbyt duże, warto sięgnąć po specjalny detergent dedykowany czyszczeniu frontów matowych. Przy pomocy takiego środka, z pewnością doprowadzimy fronty kuchenne do idealnego stanu. Spróbujmy jednak czyścić fronty na bieżąco, aby brud nie “wgryzł” się zbyt mocno w strukturę mebli.

Jak czyścić białą płytę grzewczą lub indukcyjną?

Sposoby na utrzymanie w czystości białej płyty indukcyjnej
Profilaktyka jest najważniejsza. Myj płytę indukcyjną zaraz po gotowaniu. To gwarantuje, że utrzyma swój blask wiele lat.

W białych kuchniach często decydujemy się zarówno na czarne, jak i białe kuchenki i płyty indukcyjne. Podczas gotowania zwykle zarówno płyta grzewcza, jak i szafki zachodzą brudem oraz osadzającym się tłuszczem. Takie zabrudzenia zwykle “przyciągają” kurz i tworzą gęsty, lepki brud. Jest prawdziwym koszmarem do czyszczenia. Możemy jednak zapobiegać zatłuszczaniem się szafek, jeśli będzie korzystać z okapu podczas gotowania.

Za każdym razem, kiedy gotujemy oraz smażymy, powinniśmy włączać okap, który będzie pochłaniać wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz i parę wodna. Pamiętajmy jednak, aby regularnie czyścic filtry. Sprawdź instrukcję do danego okapu. Niektóre filtry i kratki można czyścić w zmywarce. Inne trzeba oczyszczać przy pomocy gąbki i mydła lub płynu do garów.

Jak czyścić blaty kuchenne – marmurowe, kamienne lub z płyty meblowej?

Utrzymanie w dobrej kondycji jasnych blatów w kuchni nie jest trudne. Wystarczą delikatne środki czyszczące.

Oferowane w sklepach meblowych blaty są niezwykle piękne. Mają wysoką jakość wykonania, sprawdzają się w kuchni doskonale, a przy tym potrafią zachwycić. W większości kuchni dobrze dobrany blat stanowi ważny element wystroju i odpowiada za cały odbiór wizualny tego miejsca. Jednakże, aby kuchnia mogła zachwycać, blaty kuchenne musza być czyste.

Popularne są nie tylko blaty wykonane z płyty mdf, ale również blaty kamienne i marmurowe. W jaki sposób je czyścić? Przede wszystkim, należy wykorzystać czystą ściereczkę zamoczoną w letniej wodzie.

Do większych zabrudzeń można wybrać także kilka kropel płynu do mycia naczyń. Na koniec warto wypolerować blat suchą ściereczką, aby nadać mu więcej połysku.

Jeśli te metody nie mogą uporać się z zabrudzeniami – sięgnij po dedykowane płyny do czyszczenia blatów kuchennych. Na rynku znajdziemy inne produkty do czyszczenia blatów z płyty meblowej, a także inne produkty do mycia blatów kamiennych czy marmurowych.

Metody czyszczenia zlewozmywaków kuchennych

Oczywiście, do czyszczenia zlewozmywaka na co dzień powinna wystarczyć ściereczka z płynem do naczyń. Jeśli jednak chcemy doczyścić trudne zabrudzenia na zlewie, warto sięgnąć po specjalistyczne płyny do czyszczenia takich zabrudzeń.

Na rynku znajdziemy liczne produkty, które służą zarówno do czyszczenia zlewów wykonanych z różnych materiałów, ale również detergenty do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Do najczęstszych zabrudzeń zlewów należą osady z kamienia lub tłuszczu. Aby je usunąć możemy wykorzystać ocet lub pastę przygotowaną z sody oczyszczonej. Obie te metody sprawdzą się doskonale.

Naturalne sposoby czyszczenia w kuchni

Naturalne sposoby na środki czyszczące w kuchni
Zanim sięgniesz po ciężką. chemię, daj szansę domowej roboty środkom czyszczącym. Są o wiele tańsze, a wcale nie mniej skuteczne

Jednym z najbardziej znanych i skutecznych sposobów oczyszczania powierzchni w kuchni jest sok z cytryny. Możemy np. skórkę po wyciśniętej cytrynie zastosować do czyszczenia zlewu czy blatów kuchennych.

Cytryna pomoże usunąć także osady z kamienia, dlatego można śmiało wykorzystać ją do czyszczenia baterii w zlewozmywaku. Innym sposobem jest papka przygotowana z kilku kropel wody i sody oczyszczonej. To bardzo skuteczny środek, który nie powinien zaszkodzić blatom, zlewozmywakowi, czy nawet piekarnikowi. Pamiętajmy jednak, aby dobrze rozpuścić proszek. Jeśli źle zmieszana papką będziemy szorować blaty kuchenne, możemy zrobić wiele drobnych rys, a przez to zniszczyć swoją kuchnię.

Trzecim, niezwykle dobrym sposobem na usuwanie zanieczyszczeń, brudu, osadów z kamienia, zacieków z płynów, a także wszelkie bakterie i wirusy jest ocet. Możemy śmiało rozcieńczyć go w stosunku 1:10, gdzie 1 część to ocet, a 10 części wody. Jest to bezpieczny środek, którym możemy spróbować oczyścić nawet kuchenne fronty oraz okap. W większym stężeniu lepiej nie ryzykować i nie oczyszczać frontów. Jednak zlewozmywak i bateria kuchenna najczęściej doskonale znoszą zastosowanie octu, który niezwykle skutecznie usunie osady z wody, kamienia, tłuszczu, czy innych.

Jednocześnie, octem oczyścimy także wszelkie nieprzyjemne zapachy, które mogą powstawać podczas gotowania. Pamiętajmy jednak, że najskuteczniej wyczyścimy kuchnię, jeśli będziemy robić to regularnie.

0 Udostępnienia
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.